נדיה אייזנר, תאריך פרסום: 28.9.2016

יש לנו מה לומר - מאגר מידע של מומחים דוברי רוסית בחברה האזרחית

מוגש לכם/ן מאגר מומחים, שמאגד בתוכו עשרות מומחים/יות דוברי רוסית, בתחומי ידע שונים: תעסוקה, דיור, חינוך, נשים, אקדמיה, פלורליזם ועוד.

המאגר נולד כמענה לצורך של התקשורת, הן דוברת עברית והן דוברת רוסית, להרחיב את מקורות המידע, המרואיינים, המומחים והפרשנים, בכל מגוון הנושאים שעל סדר היום החברתי בישראל. המומחים המופיעים במאגר הם חלק מקהילה דוברת רוסית ואנשי מקצוע בתחומם, אנשי שטח, פעילים, המשלבים רקע אקדמי, ניסיון מקצועי וחיבור לשדה העשייה, וככאלה – יש להם נקודת מבט מיוחדת, ידע ואג'נדה בנוגע לתחום מומחיותם.

מדובר באוצר שלם שעשוי להעשיר את השיח בחברה ובתקשורת, להרחיב את מגוון הדעות המוצג, ולהביא מהידע והניסיון שלהם על מנת להעניק פן נוסף, חדש ומרענן לשיח הציבורי. מטרת המאגר היא לייצר מפגש בלתי אמצעי בין התקשורת הישראלית דוברת עברית ורוסית כאחת, לבין מומחים בולטים מתחומים כמו רווחה, חינוך, סוציולוגיה, תעסוקה, דיור, זכויות האדם ועוד, על מנת לחפש וליצור אמון, חיבור, מחנה משותף רחב יותר, הבנה וסובלנות. אנו מאמינים שיצרנו מאגר שמות שמבטא נאמנה את הקול האוטנטי של קהילת דוברי רוסית.

השנים האחרונות עוברות על המרחב הציבורי והפוליטי של ישראל תחת הכותרת של רצון בשינוי. על רקע זה, סוגיית החיבור בין חלקי העם תופסת יותר ויותר חשיבות בחברה הישראלית. לציבור דובר רוסית יש מוטיבציה, כלים ויכולת להשפיע על השיח בישראל מנקודת המבט המיוחדת שלו, ולהיות שותף מלא ביצירת חברה שתהיה טובה יותר לכולנו. אנו סבורים כי גם אנשי התקשורת שישתמשו במאגר שלנו, יהיו שותפים לדעתנו זו.

 

למאגר המומחים לחצו כאן

 

הדפסה