פרטי האירוע

 
הפגנה ענקית בירושלים למען העסקה ישירה של עובדי הקבלן במוסדות להשכלה גבוהה
 
  
בישראל קיימים כ-1500 עובדי ניקיון ושמירה ב-6 המוסדות האוניברסיטאיים שתחת המועצה להשכלה גבוהה.
בישראל  מרבים לדבר כיום על האטה בעליית התוצר במשק ביחס לאחוז העבודה, וכן על עליית אחוז המשפחות העובדות מתחת לקו העוני או בסמיכות לו.
 
העסקה קבלנית נמצאה במחקרים רבים כסיבה עיקרית לחיים מתחת לקו העוני, ובמתאם גבוה עם הפרות של  זכויות העובדים ופגיעה בשכרם.
 
לאחר עשור בו מתקיימים מאבקים מקומיים שונים להעסקה ישירה באוניברסיטאות הוקם המטה הארצי להעסקה ישירה של עובדי הניקיון והשמירה באוניברסיטאות.
 
המטה כולל את הקואליציה הארצית להעסקה ישירה,  ועדי עובדי ניקיון ונציגים/ות, שתיל, האגודה לזכויות האזרח, אנו, שדולת הנשים, תאים סטודנטיאלים כמו סל"ע , תא הפמינסטיות בבן גוריון, ישראל 2015, תאים פוליטיים ומפלגות כמו יש עתיד חד"ש, אופק, מרצ, המשמרת הצעירה, אגודות סטודנטים, הארגון המתאם של הועד הבכיר, ועדי עובדים זוטרים נוספים בקמפוסים. 
 
ב-9/5/17 בשעה בשעה 12:00 תתקיים צעדה גדולה שתצא מבית ההסתדרות בירושלים ותסתיים בהפגנה מול לשכת שר החינוך, מר נפתלי בנט. יחד נקרא 'סוגרים את הפקולטה למדעי הניצול',  ויקראו לשר החינוך - נפתלי בנט-  לחבור לשר האוצר מר משה כחלון, ולהחזיר להעסקה הקבלנית את עובדי הניקיון והשמירה באוניברסיטאות. 
 
 
לחצו כאן להרשם להפגנה הארצית -
גם כדי לשריין מקום בהסעה וגם על מנת שנוכל להודיע במצבי חירום או שינויים טופס הרשמה להפגנה ב 9/5 
 
 
 
 
הפגנה של עובדות ועובדי הקבלן באוניברסיטאות

מתי

09/05/2017

מיקום האירוע

ירושלים
פורסם ע"י
tal-hr