פרטי האירוע

כנס דת ועיר - בסימן שנה לבחירות המוניציפאליות

1.11.2017 | 16:00-21:30 | מרכז הכנסים ישראל יפה, רוקח 80, ת"א

 

שנה לפני הבחירות לרשויות המקומיות נקיים כנס ראשון מסוגו של כל הארגונים והפעילים/ות במקומות השונים על מנת לאחד כוחות וללמוד מהניסיון של המאבקים השונים. 

בפורום המוביל את הכנס שותפים פעילים/ות וארגונים מרחבי הארץ המובילים הפועלים לקידום עיר חופשית, שוויונית, מכבדת וסובלנית ונאבקים בכפייה הדתית במקום מגוריהם. בערים השונות מתמודדים עם אתגרים כמו השתלטות על המרחב הציבורי, חלוקה לא הוגנת של כספי עירייה ומבני ציבור, עמותות שנכנסו לעיר מתוך רצון להגביר את העשייה הדתית, שחיתויות סביב כספי ציבור, ועוד.

הפורום נולד מתוך ההנחה כי על הרשויות המקומיות מוטלת האחריות לעצור באופן מידי את תהליכי הכפייה, ההקצאה הלא שוויונית של משאבים ושירותים ולמנוע כל פגיעה באורח חייו ובתפיסת עולמו של הציבור הפלורליסטי והליברלי בעיר. על נציגי המועצות העירוניות וראשי הרשויות לדאוג כי התשתיות והמרחבים העירוניים ישרתו את טובתו ורווחתו של כלל הציבור ברשות המקומית.  מטרת הפורום לתמוך בפעילותם של מאבקים המוניציפליים, ובפרט לסייע להם לקדם את מטרותיהם למרכז השיח הציבורי והפוליטי בבחירות המקומיות באוקטובר 2018. לשם כך, הפורום יסייע לכל מאבק שמקדם חופש דת ומדת בזירה המקומית, זאת באמצעות ליווי מקצועי ויצירת רשת ארצית של התארגנויות זהות. 

לפרטים ולהרשמה

 

כנס דת ועיר

מתי

01/11/2017

מיקום האירוע

מרכז הכנסים ישראל יפה, רוקח 80, ת"א
פורסם ע"י
noaz