5.11.2017

בטקס האזכרה הממלכתי לראש הממשלה רבין, אמר בנו יובל שרבין לא התבכיין ולא ברח מאחריות. גם כשהיה חשוף לגלי השטנה הנוראיים ביותר, הוא היה ראש הממשלה של כולם.
רבין לא פחד מביקורת. הוא לא חשב שמי שלא מסכימים איתו מנסים לבצע הפיכה. רבין ידע שאחדות נבחנת ביכולת לבטא מחלוקות, ועדיין להרגיש שותפות גורל עם כל מי שחיים כאן. רבין הבין שעל אף הקשיים וההיסטוריה אין תחליף לשלום. הממשלה שלנו היום חושבת שהדרך לגייס תמיכה פוליטית היא לסכסך ולהסית, ועל שלום וחיים משותפים אין מה לדבר.
כשהממשלה לא מראה מנהיגות - החברה האזרחית צריכה להוביל. לכן, דווקא היום ובמקום הסמלי הזה, אנחנו בקרן החדשה לישראל משיקים קול קורא לארגונים, קבוצות או יחידים שמבקשים לקדם את החיים המשותפים בין יהודים לערבים בישראל. 


יש לכם/ן רעיון כזה? פנו אלינו!

הקרן מציעה מענקים של עד 5,000 דולר ליוזמות שמקדמות שותפות, דיאלוג או יצירה בין יהודים לערבים. כי זו מורשת רבין האמיתית: לא טיטוא המחלוקות מתחת לשטיח, ולא דיבורים ריקים על אחדות אלא לקיחת אחריות על עתידה של החברה הישראלית.  
השבוע יותר מתמיד, אין לנו את הפריבילגיה או הזמן לחכות לממשלה. אנחנו חייבים להמשיך לצעוד בדרכו של רבין בעצמנו. אני מזמין אתכם להצטרף אלינו, כי ישראל זה אנחנו.

את הבקשות יש לשלוח למייל זה: maanakim@nif.org.il עד 20.11.17.
  

هذا الأسبوع، في مناسبة الذكرى السنوية لاغتيال رئيس الحكومة رابين, قال ابنه يوفال أن رابين لم يتباكَ ولم يتهرب من المسؤولية. 
حتى عندما كان يتعرض لأقسى التهجمات البغيضة، لقد كان رئيس حكومة للجميع.
رابين لم يخف من الانتقادات. ولم يعتقد ان من لم يتفق معه يحاول الانقلاب عليه. رابين عرف أن الوحدة تُمتحن بقدرة التعبير عن الخلافات, ومع ذلك الشعور بالمصير المشترك مع جميع من يسكن هنا. رابين فهم أنه رغم الصعوبات والماضي لا يوجد بديل للسلام. 
حكومتنا اليوم تعتقد أن الطريقة لتجنيد الدعم السياسي تكون بواسطة نشر الخلافات والتحريض, وانه لا يمكننا التفكير بالسلام والحياة المشتركة. عندما لا تُظهر الحكومة مواقف قيادية, يتوجب على المجتمع المدني أن يقود الحراك. لذلك، اليوم بالذات وفي هذا المكان الرمزي, نحن في صندوق اسرائيل الجديد نطلق نداء لجمعيات، مجموعات أو أفراد يطمحون بتعزيز الحياة المشتركة بين اليهود والعرب في اسرائيل. 

لديكم فكرة معينة ؟ توجهوا الينا!
الصندوق يقدم منح حتى 5000 دولار, لمبادرات تعزز الشراكة، الحوار او الابداع بين اليهود والعرب. 
لأنها إرث رابين الحقيقي: وليس تكنيساً للصراعات تحت السجادة, وليس خطابات فارغة عن وحدة الشعب, إنما أخذ زمام الأمور لضمان مستقبل المجتمع الاسرائيلي بجميع أطيافه. 
هذا الأسبوع، أكثر من أي وقت مضى لا يوجد لدينا امتيازات خاصة أو الكثير من الوقت لانتظار الحكومة. يتوجب علينا مواصلة مسيرة رابين بأنفسنا. أدعوكم جميعاً للانضمام إلينا, لأننا نحن من يمثل إسرائيل.

الرجاء إرسال الطلبات حتى موعد اقصاه ٢٠.١١.٢٠١٧ الى البريد الالكتروني: maanakim@nif.org.il