שתיל הוא ארגון המספק שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי בישראל. משימתו המרכזית של שתיל היא לחזק את אלו הפועלים למען חברה צודקת ומשותפת לכל אוכלוסיותיה, המושתת על שוויון בין כל אזרחי ותושבי ישראל. שתיל שואף לחברה שדוגלת בעקרונות של דמוקרטיה, שוויון וצדק חברתי, ושפועלת כדי להשיגם; חברה שמקדמת זכויות אדם ואזרח, מכבדת הבדלים תרבותיים ודתיים ומכירה בחשיבות קיומה של חברה משותפת.

לשתיל שלושה סניפים בירושלים, חיפה ובאר שבע, אשר מלווים מעל 1000 ארגונים והתארגנויות בשנה.

 

ויש לנו בלוג - בלוג SHIFT שבו אנחנו כותבות וכותבים על הנושאים בהם אנו עוסקים ביום יום, ביניהם: עבודה עם התקשורת, גיוס ופיתוח משאבים, עבודת לובי, מדיה חברתית, ניהול פיננסי ועל תפיסות וכלים להרחבת התמיכה בארגון ובפעילותו. 

 

אחד הפרויקטים העוסק בחופש הביטוי ממומן בחלקו ע"י האיחוד האירופאי.

One of the projects concerning freedom of speech is partialy funded by the European Union

בניית יכולת

שירותי בניית היכולת של שתיל כוללים מתן ייעוץ לארגונים התארגנויות ופעילים בתשלום מלא, חלקי או ללא תשלום בהתאם לסוג היעוץ וזמינות היועצים/ות. הייעוץ הניתן על ידי שתיל הוא משולב וכולל לעיתים יותר מיועץ/ת אחד/ת, תוך חשיבה משותפת על הדרך, השותפים, וקצב ההתקדמות. הייעוץ ניתן לארגונים, התארגנויות, יזמים חברתיים וגופים אחרים הפועלים לקידום תחומי התוכן בהם עוסק שתיל. ההחלטה על כניסה לתהליך יעוץ מתקבלת לאחר תהליך מיון, שכולל לעיתים גם מפגש הכרות עם הפונים, בו נלקחים בחשבון צרכי הפונה, מטרות הפעילות ומשאבי שתיל על מנת לקבוע את סוג הייעוץ וההיקפים הנדרשים.
 
התחומים העיקריים בהם ניתן היעוץ הם:
 
פיתוח ארגוני: ליווי תהליכים פנים ארגוניים (של ארגון או התארגנות), כולל מבנה ארגוני, יחסי הנהלה צוות, חשיבה אסטרטגית, הכנת תכניות עבודה הערכת השפעה ועוד.
פיתוח משאבים וניהול פיננסי: ליווי ופיתוח התשתית הכלכלית של הארגון כולל הרחבת מקורות הגיוס.
פיתוח יכולת ההשפעה: כולל פיתוח אסטרטגיות של שינוי מדיניות באמצעות קידום מדיניות ותקשורת, ניהול מאבקים וקמפיינים, בניית שיתופי פעולה וקואליציות ושימוש בכלים של ניו מדיה.
 

ארגון (אורגנייזינג)

לצד תחומי היעוץ ישנה גם פעילות פרו-אקטיבית של שתיל. הפעילות מקדמת את תחומי התוכן של הארגון בעזרת מארגנות ומארגנים לשינוי חברתי המתמחים בחיבור קבוצות וקואליציות, חיבור לשטח וקידום פעולה משותפת לשינוי מדיניות.

המרכז לשינוי מדיניות

המרכז לשינוי מדיניות בשתיל פועל על מנת לקדם, לסייע ולהוביל מהלכים לשינוי חברתי ולשינוי מדיניות בקרב הממסד ובחברה בישראל. צוות המרכז מסייע לארגונים הן ע"י בניית יכולותיהם המקצועיות בתחום קידום המדיניות והתקשורת והעצמת קולם, והן ע"י זיהוי ואבחון מגמות ומהלכים משמעותיים בפוליטיקה, בתקשורת ובשיח הציבורי, ומיקוד באתגרים המרכזים שיעמדו בפני החברה הישראלית בשנים הקרובות.

קרדיט צילום

קרדיט צילום לצלם נעם ריבקין לתמונות של רונית הד, קרלוס שטיגליץ, עידית מנשה, פתחי מרשוד, סולטאן אבו עבייד ויסמין רובין קופר.

רונית הד

מנכ"ל שתיל משנת 2010 RonitH@shatil.nif.org.il

בארגון מאז 2001. ריכזה בעבר את פרויקט הפלורליזם הדתי ופרויקט צדק חברתי-כלכלי. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית עם התמקדות בפתרון סכסוכים, משא ומתן ולימודי מנהיגות.
קרלוס שטיגליץ

סמנכ"ל שתיל Carlos@shatil.nif.org.il

אילנה סילבר
אילנה סילבר

סמנכ"ל שתיל, מנהלת מחלקת פיתוח וגיוס משאבים ElanaS@Shatil.nif.org.il

אחראית על פיתוח משאבים ועובדת בצמוד לצוות פיתוח משאבים בקרן החדשה לישראל.
ערן אורן
ערן אורן

מנהל מחלקת תקציבים EranO@shatil.nif.org.il

מנהל מחלקת תקציבים בשתיל
סולטן אבו עובייד

מנהל סניף באר שבע Sultan@shatil.nif.org.il

עידית מנשה

מנהלת המרכז לשינוי מדיניות IditM@shatil.nif.org.il

יועצת לובי לארגונים ומקדמת דמוקרטיה ושקיפות. בעלת תואר שני במדיניות ציבורית אבל שש שנות עבודה בכנסת שוות יותר