פיתוח משאבים הוא משימה ארגונית כוללת. במקביל לביסוס מעמדו המקצועי של מפתח/ת משאבים, יש לחזק את תשתיות הארגון, ויכולותיהם של מנהלי/ות, חברי/ות ועד מנהל וחברי הצוות לסייע במאמץ משותף זה, באסטרטגיות פיתוח המתאימות ביותר.

משאבים – אנושיים, כספיים וחומריים – הם הבסיס עליו נבנה כל ארגון, קטן כגדול, מקומי וארצי, עם חזון גדול לשנות את העולם או עם מטרה ממוקדת לקהילה. לכן, יציבותם ושגשוגם של ארגונים תלויים ביכולת לבנות תשתית חזקה לפיתוח משאבים. כמו כל תחום מקצועי בניהולו של ארגון לשינוי חברתי, פיתוח משאבים כרוך באתגרים שונים ובהתגברות על חסמים תרבותיים ורגשיים. מחלקת יעוץ לפיתוח משאבים בשתיל מלווה עמותות וארגוני שינוי חברתי, בפיתוח תשתית לגיוס משאבים המבוססת על גיוון של מקורות מימון, ייצור מקורות הכנסה עצמיים ופנייה אל קהלי יעד מקומיים, וזאת תוך גישה תומכת ומעצימה.  הליווי והייעוץ של שתיל בתחום פיתוח המשאבים כולל שירותים שמשלימים ומעשירים זה את זה:

  • ייעוץ ישיר
  • השתלמויות וקורסים
  • ספריית מקורות לפיתוח משאבים
  • שרותי מידענות, הכוללים הפצת מידעון חודשי המכיל מידע עדכני ומגוון בנושא
  • הפקת מדריכים מקצועיים בנושאים כגון: כתיבת בקשות למענקים, גיוס משאבים מהקהילה ועוד

תחומי הייעוץ

  • שימת דגש על גיוון מקורות מימון. קרנות בארץ בחו"ל, תורמים פרטיים, גיוס כספים בקהילה, פרויקטים מניבי הכנסה, גיוס כספים מהממסד, שותפויות וגיוס כספים מעסקים.
  • ליווי וייעוץ בבניית מערך פיתוח המשאבים שלכם. שימוש באינטרנטלגיוס חברים/ות וכספים,  הפקת חומרי שיווק חברתי אפקטיביים, הכנת תקציבים וכרטיסי פרויקט, הצגה אפקטיבית בפני תורמים.

 

אצל היועצים/ות שלנו תמצאו אוזן קשבת ומנוסה להתלבטות בסוגיות אתיות ואידיאולוגיות הקשורות בפיתוח משאבים.  נאמנים לגישה אינטגרטיבית לעבודה עם ארגונים, אנו משלבים בתהליכי הייעוץ לפיתוח משאבים משוב מקצועי של יועצים/ות ארגוניים ויועצי/ות לובי ותקשורת.

שירותי שתיל בתחום פיתוח המשאבים ניתנים בשלושה משרדינו ברחבי הארץ: ירושלים, חיפה, ובאר שבע, כמו גם בתל-אביב ואזור גוש דן. הספרייה הראשית למקורות לפיתוח משאבים נמצאת במשרדינו בירושלים, אך גם בסניפים ניתן לקבל גישה למסדי נתונים ממוחשבים.

 

לטופס פנייה לסיוע לחצו כאן