מרום ללקויי למידה

036495744
revital@marom-amuta.com
הכפר הירוק
קישור

שם הארגון: מרוםעמותה לחינוך וקידום לקויי למידה

מספר עמותה: 58-036-830-6

איש קשר: חיה ברנפלדמנכ"ל

טלפון:   03-6495744 / 054-6728084

כתובת: הכפר הירוק, רמת השרון 47800

 

תיאור קצר על פעילות העמותה:

עמותת מרום הוקמה בשנת 2000 ע"י אנשי חזון במטרה לקדם את אוכלוסיית לקויי הלמידה המתקשה לממש את יכולתה במסגרת החינוך הפורמלי. עמותת מרום עוסקת בקידום וחינוך של תלמידים לקויי למידה המתקשים לממש את יכולתם במסגרת החינוך הפורמלי ופועלת לרווחתם.

·        העמותה מפעילה בית ספר תיכון לתלמידי י'-י"ב שזקוקים למסגרת לימודים מותאמת על מנת לממש יכולתם ולגשת לבחינות הבגרות.

·        העמותה מסייעת במלגות אבחון לקויות למידה החל ממוכנות לכיתה א' ועד התאמות לפסיכומטרי לאוכלוסיות מעוטות יכולת.

·        מרכז טיפולי ללקויות למידה והפרעות קשב וריכוז.

·        קורסים ללימודי תיאוריה והכשרה תעסוקתית לבוגרים לקויי למידה

 

מציאות חייהם של לקויי הלמידה מורכבת, מאתגרת ורבת מכשולים. בעיות קשב וריכוז, היפראקטיביות, חוסר יכולת להבחין בפרטים, קשיים בסינון גירויים ועוד גורמים לקשיים אוביקטיביים במיומנויות הקריאה, הכתיבה והבנת הנקרא. מטרת האבחון המקצועי היא לעמוד על הסיבות להיווצרות הקשיים אותם חווה התלמיד ולאתר ליקויים ספציפיים בתהליכי למידה. עם מיקוד הבעיה, ניתן לקבוע דרכי טיפול מתאימים וניתנות המלצות לגבי תנאים אופטימליים ללמידה יעילה וכן המלצות לתנאי היבחנות במסגרות השונות (בגרות, פסיכומטרי ועוד). אבחון נכון מונע נשירה של תלמידים ממערכת החינוך עקב חוסר התאמה של דרכי הלמידה היוצרים חסך בהצלחות לימודיות. לא פחות חשוב, הוא מסייע ללקויי למידה להתגבר על תחושת התסכול, לממש את הפוטנציאל הלימודי שלהם ולחזק את תחושת המסוגלות העצמית שלהם. 

 

בית ספר התיכון

 

בית הספר מרום הוא על אזורי הקולט אליו תלמידים  עם לקויות למידה קשות מכל הארץ. התלמידים המגיעים למרום נכשלו במסגרות החינוך הפורמליות. מרביתם מופנים אלינו דרך אגפי החינוך בעיריות וחלקם מגיעים אלינו דרך יועצות בתי הספר. המוסד פועל תחת פיקוחו של משרד החינוך ומגיש את תלמידיו לבחינות הבגרות. בית הספר מספק מענה אישי וייחודי לתלמידים בכיתות י'-יב' המאובחנים עם לקויות למידה ומהווה עבורם אלטרנטיבה אחרונה בטרם ינשרו סופית ממערך הלימודים.

 

כיום מונה בית הספר כ- 77 תלמידים ומורכב משש כיתות אם. הלימודים מתקיימים בקבוצות לימוד קטנות, בהיקף של 12 ילדים בקבוצה, הנקבעות על פי רמת התלמיד ולא על פי גילו. הלימודים בבית הספר מתקיימים חמישה ימים בשבוע 

בין השעות 09:00-15:00 במסגרת כיתתית מצומצמת. בשנת הלימודים הבאה אנא עתידים לפתוח כיתת י' נוספת לאור הביקוש הרב.

 

 

בית הספר וצוות המורים המסור קשוב לצרכי התלמידים ושואף להעניק לכל אחד את הבסיס ליכולת למידה עצמאית ועושה רבות למען פיתוח חשיבתו המקורית. סגל המורים מונה כ-20 מורים ומורות בעלי תואר אקדמי בתחום החינוך, עם השכלה בהוראה משקמת ונסיון בעבודה עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.  בנוסף כולל הצוות יועצת חינוכית בעלת ידע מקצועי, אקדמי, מעשי ועדכני וכן סטודנטיות לחינוך מיוחד, ממוסדות אקדמיים מובילים.

 

 

אנו מאמינים שהמפתח להגשמה עצמית והשתלבות מוצלחת בחברה טמון בצבירת חוויות חיוביות, שיקום הדימוי העצמי וטיפוח האמונה שאין דבר העומד בפני הרצון. מסיבה זו, אנו מבקשים להעניק לתלמידים אשר ידם אינה משגת לממן את הלימודים בבית הספר מלגות שיעניקו להן הזדמנות לממש את הפוטנציאל שלהם ולהבטיח את עתידם כאזרחים שווי זכויות, עצמאיים ותורמים. המלגות ניתנות לתלמידים הרוצים להתקבל ללימודים בבית הספר ולא לתלמידים אשר כבר לומדים במקום.

 

מנסיוננו אנו למדים שהשפעת בית הספר ותכנית הלימודים על התלמידים מכרעת. מאז הקמתו ועד היום, 60% מהתלמידים סיימו את לימודיהם עם תעודת בגרות מלאה (נתונים אלה הם גבוהים יותר מהממוצע הארצי). בזכות פעילות בית הספר, תלמידים עם לקויות למידה מצליחים להתמיד במסגרת חינוכית שאינה עוד נתפסת כמחוץ לטווח יכולתם. הם מתגברים על המכשולים, מחזקים את הדימוי העצמי שלהם, מסיימים 12 שנות לימוד, מקבלים תעודת בגרות, מתגייסים לצבא ו/או משתלבים במעגל העבודה.

 

עמותת מרום מקבלת סיוע ממשרד החינוך, מהעיריות והרשויות המקומיות ושוקדת כל העת על פניה לגופים עסקיים ולקרנות בארץ ובחו"ל. כמו כן, דמי ההשתתפות של הורי התלמידים מהווים חלק נוסף מהכנסותינו.