קולך

026720321
kolech@kolech.com
ת.ד. 10502 ירושלים 9110402
קישור

"קולך - פורום נשים דתית" הוא ברית נשים המחויבות להלכה, למסורת ישראל ולשוויון מגדרי

"השמיעיני את קולך" (שיה"ש ב)

תנועת 'קולך - פורום נשים דתיות', נוסדה בשנת תשנ"ח (1998) במטרה להוביל שינוי חברתי ותודעתי בנושא שוויון מגדרי בקהילה הדתית בישראל; להפיץ את ערכי השוויון והכבוד ההדדי, לפעול לשוויון הזדמנויות לנשים בתחום הציבורי, לקדם את זכויותיהן בספירה הדתית וההלכתית, לתקן את העדר השוויון במעמדן האישי בנישואין הדתיים ולהיאבק באופן נחרץ בכל צורה של אלימות מגדרית. פעולותיה של קולך הן:

חברים/ות מקשיבים/ות לקולך - נשים בקהילה
העלאת המודעות בקרב הקהילה ומנהיגיה לשינוי, שחל במעמד האשה, באמצעות ימי עיון, סמינרים, שבתות עיון, כנסים בינלאומיים ועצרות. 
- קידום השתתפותן של נשים בחיי הקהילה ובהנהגה הציבורית. קידום מעמדן של נשים בבתי כנסת. קידום לימוד תורה של נשים במסגרות מגוונות.
- כתיבת תוכניות לימוד לבתי ספר בנושא שוויון מגדרי ומניעת אלימות ופגיעה מינית עבור בנים ובנות בכל הגילאים. העברת סדנאות, השתלמויות למורים/ות ותלמידים/ות במגמה להעצים את הצמיחה האישית והמגדרית ובכדי להביאם להכנה נאותה יותר לזוגיות שוויונית.

לתבונה תתן קולך - תורתן ומנהיגותן של נשים
כתיבה תורנית, מחקרית ופובליציסטית, הפצת עלונים והוצאה לאור של ספרים וכן ניהול אתר אינטרנט פעיל ועשיר בתכנים של פרשנות נשית למקורות היהדות.
- טיפוח מסגרות העצמה והכשרת מנהיגות, עבור נשים לעידוד צמיחתן הרוחנית ומעורבותן החברתית והקהילתית.
- קידום תכניות הכשרה לקראת מנהיגות דתית-רוחנית שוויונית, של נשים וגברים כאחד

השמיעיני את קולך - קידום זוגיות שוויונית
כתיבה והפצת הסכם קדם נישואין בכדי למנוע סרבנות גט וסחטנות המלווה אותה.
- תוכניות הכנה לחיי נישואין המבוססים על כבוד הדדי.
- קידום חקיקה אזרחית ופתרונות הלכתיים לבעיותיהן של עגונות ומסורבות גט, תוך חתירה לחלוקה שווה של הרכוש.

מנעי קולך מבכי - מניעת אלימות ופגיעות מיניות
מניעת אלימות ופגיעה מינית בתוך המשפחה. 
- רתימת ההנהגה הדתית למאבק נגד תופעת ההטרדות המיניות. שותפות בהקמת פורום תקנה למאבק נגד הטרדות מיניות של בעלי סמכות דתית.

הרימי בכוח קולך - מאבק לצדק חברתי 
הגברת המודעות בתוך הקהילה הדתית לחובותינו החברתיות, בטיפוח פלורליזם, סובלנות וסולידאריות חברתית כחלק ממחויבותנו הדתית.
- מאבק נגד אפליה מגדרית וגזענית; מאבק משפטי נגד ההפרדה במרחב הציבורי, מאבק משותף עם גורמים נוספים נגד אפליית בנות מעדות המזרח במערכת החינוך ועוד.
- שותפות פעילה בקואליציית ארגוני הנשים במדינת ישראל למען קידום נשים וזכויותיהן בתחומים הפוליטיים והציבוריים. מאבק משותף נגד אלימות, פגיעה מינית ואפליה, מאבק בתופעת הזנות, בסחר בנשים ובפורנוגרפיה. חברות בעיק"ר, קואליציה למניעת עגינות.
- פעילות למען בריאותן ורווחתן של נשים: מניעת בעיות רפואיות ייחודיות לנשים חרדיות, קידום הדרישה לשילוב שיקולים של רווחת האשה ובריאותה הגופנית והנפשית, בטיפוח פתרונות שונים לבעיות פריון.תנועת קולך הביאה לשינוי עמוק במעמדן של נשים דתיות בישראל, הן בתודעה הציבורית והן בחיי הקהילה הדתית. היא יצרה עבורן מרחב של העצמה וצמיחה שמאפשר להן היום לבטא בקול אותנטי ואוטונומי את דרישתן המוסרית לשוויון וצדק מגדרי בכדי להגיע לחברה מתוקנת וצודקת. 

תנועת "קולך" היא ברית של נשים המחויבות להלכה, לשוויון מגדרי ולמסורת ישראל 
קולך הנה עמותה (מס' 580-328-136) ללא כוונות רווח,
רוב הפעילות נעשית בהתנדבות.