בית זוסמן

026413243
shronit@jerusalem.muni.il
קישור

בית זוסמן הינו מרכז עירוני למען אנשים עם ליקוי שמיעה הפועל מאז 2006 בירושלים. המרכז הוקם על ידי עיריית ירושלים ומופעל בידיה, באמצעות אגף הרווחה בעירייה ובשיתוף עם ארגון ‘בקול‘ - ארגון ארצי הפועל למען אנשים בוגרים כבדי שמיעה ומתחרשים.

 

בית זוסמן מציע מגוון של שירותים לטובת אוכלוסיית היעד הירושלמית: החל מייעוץ הניתן בידי עובדות סוציאליות וקלינאיות תקשורת דרך הרצאות מקצועיות על זכויות חוקיות, רפואיות ושיקומיות הנוגעות לאוכלוסיית היעד ועד פעילויות חברתיות מסוגים שונים, כגון חוגים, מסיבות, טיולים והרצאות במגוון רחב של נושאים. ייחודו של בית זוסמן בכך שכל השירותים והפעילויות הללו ניתנים תוך הנגשה מלאה שלהם לטובת המשתמשים והמשתתפים בעלי ליקוי השמיעה, באמצעות תמלול (הקרנת הטקסט המדובר על גבי מסך), תרגום לשפת הסימנים ואביזרי עזר, ככל שנדרשים.

 

מאות אנשים בעלי לקות שמיעה נעזרים ומסתייעים מדי שנה בשירותים שמציע בית זוסמן, ונהנים ממקום ייחודי מסוגו המרכז קשת רחבה של אפשרויות ופתרונות הניתנים בנגישות מלאה ובסביבה תומכת, כולם במקום אחד. השירותים מוצעים תוך ליווי של אנשי מקצוע מנוסים בתחומם, ותוך מתן אפשרות להכיר אנשים אחרים שהינם באי הבית המתמודדים עם ליקוי שמיעה, דבר המעודד יכולת ללמידה הדדית של האחד מן האחר והמאפשר גיבוש של קהילה חדשה ויחודית המגובה בידי צוות מתנדבים הפועלים במסגרת בית זוסמן לטובת קידום המודעות לקיומו ולמען הרחבת האפשרויות שהבית מציע למשתמשיו.