דרור בתי חינוך

03-5125166
dana-sa@drornet.org.il
קיבוץ גלויות 120 ת"א
קישור

1.      דרור בתי חינוך

רשת "דרור בתי חינוך" נוסדה בשנת 1982 במטרה ליצור מסגרות חינוך ולימוד לנערים ולנערות עובדים ולבני נוער שמערכת החינוך לא הצליחה ליצור עבורם מענה איכותי.

במהלך שנות פעילותה פיתחה הרשת התנסויות ומודלים חינוכיים פורצי דרך לילדים ולבני-נוער, ויצרה "מעבדה פדגוגית-חברתית" לחדשנות בשדה החינוך, תוך שימת דגש על תהליכי הכשרה וליווי לצוותים חינוכיים וצוותי מתנדבים.

מטרת הרשת היא ליצור ולהוביל שינויים בשדה החינוך והלמידה בארץ ברוח הפדגוגיה החברתית, דרך יצירה של מסגרות מגוונות, הנותנות מענה שלם להתפתחותו של אדם מילדות ועד בגרות, וכן דרך שותפויות מקדמות שינוי עם מסגרות קיימות במערכת החינוך.

פעילות הרשת פרושה לאורכה ולרוחבה של הארץ ופונה לכל מגזרי האוכלוסייה; ביתנו פתוח לכל נערה ונער הזקוקים למגע אישי מכוון ומבקשים לפתח יחס של יצירה, אחריות וזיקה לעולם.

2.      הצוותים החינוכיים

ברשת דרור בתי חינוך פועלים מחנכים מסורים וערכיים, אשר מאמינים בחינוך כייעוד אישי וחברתי, ביניהם:

ü      מחנכים ומדריכים מתנועת "דרור ישראל" - תנועה חברתית, חינוכית ושיתופית.

ü      מורים, מחנכים וצוותי חינוך מכלל החברה הישראלית.

ü      מתנדבים הבוחרים לתרום מזמנם, ממרצם ומיכולותיהם לחינוך המחולל שינוי.

 

3.      תפישתנו החינוכית

"הפדגוגיה החברתית" הנה פרי פיתוח ארוך שנים ברשת, ומביאה לידי ביטוי את הקשר החיוני בין חינוך וחברה. מתוך אמונה שלא ניתן להפריד בין השניים, על חינוך משמעותי לעסוק בשאלות הקושרות בין היחיד והחברה.

מעקרונות הפדגוגיה החברתית:

·        אמונה בזכותם וביכולתם של כל חניך וחניכה להגשים את עצמם בדרכם הייחודית. במרכז התהליך החינוכי בני האדם ולא מסגרות קבועות מראש.

·        יצירת תהליך חינוכי מחולל שינוי, המעניק כיוון לחיים של מימוש ומשמעות.

·        דיאלוג דו-שיחי משמעותי, היוצר תחושת ערך, נוכחות, אחריות, יצירתיות ומנהיגות.

·        פעולה בקבוצת-שווים, בה היחסים והמפגש הבין-אישי יוצרים חוויית שייכות וצמיחה: בכיתה, בקבוצה החברתית, בצוות המחנכים ובקהילה.

·        למידה המתמודדת עם אתגרי אמת הקשורים לאדם, לחברה ולעולם, תוך גיבוש עמדה ערכית. הענקת ידע, מיומנויות וכשרים, החיוניים לחיים אנושיים במציאות המשתנה במהירות.