סדנאות האמנים, ירושלים

0547888927
artcube.jlm@gmail.com
האומן 26, תלפיות ירושלים
קישור
אודות סדנאות האמנים
מתחם סדנאות האמנים בתלפיות הוא מרכז לתרבות עכשווית, המציע ליוצרים/ות בתחום האמנות החזותית סביבת עבודה עשירה. הוא כולל חללי סטודיו מסובסדים לאמנים המתגוררים בירושלים, גלריה ובה תערוכות מתחלפות, ביקורי אוצרים והרצאות פתוחות לקהל, כמו גם שיתופי פעולה ותכניות חליפין עם מוסדות אמנות בארץ ובעולם.
 
סדנאות האמנים (ע"ר) הוקמה בשנת 1982 ע"י הקרן לירושלים והיתה למיזם ראשון מסוגו בארץ שאיפשר ללמעלה משישה עשר אמנים לפעול בחלל עבודה מסובסד, במטרה לעודד את העשייה האמנותית בירושלים.
 
המתחם כולל 15 חללי עבודה בהם פועלים אמנים מקצועיים מכל תחומי העשייה האמנותית (ציור, צילום, וידאו, קרמיקה ועוד). האמנים נבחרים על בסיס הגשת תיק עבודות על ידי ועדה אמנותית המורכבת מאנשי מקצוע. האמנים המתקבלים זכאים לפעול במקום למשך תקופה התחלתית של שלוש שנים, עם אפשרות הארכה על בסיס בחינה מחודשת של עשייתם במשך התקופה הראשונית.
בסדנאות צמחו התפתחו ופועלים היום מיטב האמנים בירושלים ובארץ, בינהם לארי אברמסון, אסף בן צבי, אמנון בן עמי, אבי סבח, מאשה זוסמן, אתי אברג'יל, שי אזולאי, ועוד רבים אחרים.
 
גלריה ת(א)עשייה - גלריה ציבורית המהווה מרכיב תצוגתי חשוב ביותר לפעילות האמנים בסדנאות, ולהתפתחות הסדנאות כמוסד משפיע ושותף לשיח האמנותי-תרבותי. בשנת 2010 רכשה הקרן לירושלים באמצעות תרומתם של שלושה גופים שוויצרים את קומת סדנאות האמנים. במסגרת הרכישה הקומה שופצה, הוקמה גלריה ת(א)עשייה ונחנכה במאי 2010 במתחם סדנאות האמנים, ירושלים.
 

גלריה ת(א)עשייה נוסדה הודות לתמיכתן 
הנדיבה של קרן ג’ורג’ וג’ני בלוך, קרן ד”ר גאורג 
וג’וזי גוגנהיים, וקרן אדולף ומרי מיל ופועלת 
בסדנאות האמנים בסיוע קרן לויד, באמצעות 
הקרן לירושלים.
 
התערוכות נוצרות על ידי מיטב האמנים והאוצרים בישראל, וזוכות להדים ציבוריים חיוביים ולהערכה מקצועית רבה. חלל הגלריה האינטימי מהווה גם מקום מפגש ושיחה בין אנשי מקצוע בתחום האמנות ומוקד לביקורם של אוצרים ואמנים רבים מרחבי העולם. החלל הציבורי שמעבר לגלריה משמש גם כן להצגת פרויקטים אמנותיים מיוחדים, תערוכות קבוצתיות, מיצגים, פרויקט קיר אמן, מפגשי אמן, מפגשי ת(א)עשייה עם אוצרים ואירועים מיוחדים.
 
מנופים פתיחת עונת התערוכות בירושלים - פרויקט אמנות שמטרתו לחזק את חיי התרבות של ירושלים, לסייע לשינוי תדמיתה כעיר "כבדה" ומיושנת, ולהפכה למרכז תרבות שוקק חיים ודינאמי עבור האמנים וחובבי האמנות כאחד. הפרויקט כולו הוא יוזמה עצמאית של אמנים ויוצרים המתגוררים ופועלים בעיר. הפרויקט מובל על ידי האמניות לי היא שולוב ורינת אדלשטיין ומנוהל ע"י עמותת סדנאות האמנים.