גם השנה, קרן יפה לונדון יערי מזמינה ארגוני נשים והתארגנויות לפנות בבקשת מענק לקופת נשים כסוכנות שינוי

 

יפה לונדון-יערי ז"ל היתה בין מקימות ומובילות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימיה הראשונים של המדינה. בחייה, ייצגה דמותה את ערכי רוח החלוציות והראשוניות, השיתוף והדאגה לקהילה ועמידה על שוויון זכויות לנשים ועל קידום מעמדן.

 

לאחר פטירתה בשנת 2003, החליטו שלושת בניה – יוסי, אליעזר ואריק יערי ובני משפחותיהם, להקים מתוך עזבונה קרן שתסייע לנשים לשבור את תקרת הזכוכית ותאפשר להן להתקדם לעמדות ניהול והשפעה בחברה הישראלית. פילנתרופית אמריקנית אשר האמינה בחזון הקרן, התגייסה לטובת העניין וגם לאחר פטירתה, הקרן על שמה, ממשיכה בשותפות.

במהלך השנים בהן הקרן פועלת ניתנו הפרסים למגוון נשים מפלחים שונים בחברה הישראלית. נשים דתיות וחילוניות, יהודיות וערביות, ישראליות ותיקות ועולות חדשות. נשים שעסקו ביזמות חברתית, יזמות תעסוקתית, גישור בין אוכלוסיות נשים מוחלשות והממסד, סיוע בהתאגדות מקצועית, גישור בין קהילות ועוד.

 

ב-7 השנים האחרונות הקרן חילקה גם מענקים לארגונים בתחום התעסוקה והסינגור.

 

השנה אנחנו מחפשים פרויקטים שיאפשרו לנשים להוביל ולהנהיג נשים אחרות ביוזמות המשפרות את חייהן של נשים מהמעמד הבינוני – נמוך.

  

המענק המוצע הינו לשנה אחת, וסכום המענק הינו עד 100,000 ש"ח. התחייבות לשנה או שנתיים נוספות יינתנו על סמך ביצוע והתקדמות הפרויקט וכן גיוס כספים ממקורות נוספים לפרויקט.

 

את הבקשות יש להגיש עד יום ד' ה-10 בפברואר 2016, א' אדר א' תשע"ו למייל: yaffa.london.yaari@gmail.com

 

לפרטים נוספים, ולהורדת טופס הבקשה ניתן לפנות לאתר הקרן : http://nif.org.il/programs/yaffalondonyaari/maanak  (בקשות שיגיעו לאחר מועד זה לא יתקבלו).

 

שימו לב – אנו מפרסמות במקביל גם את פרס יפה לונדון יערי (לנשים ולא לארגונים בסכום של עד 15,000 ₪ לאישה) – הטפסים והתהליך הם אחרים, נא לא לבלבל בין השניים.

 

למידע נוסף, שאלות ומשלוח הבקשות ניתן לפנות למנהלת התוכנית, מרב מזרחי, בקרן החדשה לישראל באמצעות המייל   meravm@nif.org.il.