הפורום למצוינות חברתית ותוכנית "הנבחרים", מבקשים לקבל המלצות לגבי בני נוער בולטים ויוצאי דופן,  בתחומי האחריות החברתית, המנהיגות והדוגמא האישית, להשתתפות בכנס ארצי שיתקיים ב-11 באפריל באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

 

הגשת מועמדות עד ליום 10.3.16

 

נושא הכנס:

בני הנוער בישראל -כוח מניע לאחריות חברתית ,הטמעת ערכים ודור ההמשך של מנהיגי המדינה. הנכם מתבקשים להציע מועמדים בגילאי 15-20  בעלי חזון חברתי מגובש, שהטביעו חותמם ביוזמה חברתית בולטת.

בכנס ישתתפו כ-400 בני נוער מכל רחבי ישראל, מתוכנית המנהיגות "הנבחרים". וכן שר או חברי כנסת, ראשי אגודת הסטודנטים בישראל, נשיא אוניברסיטת חיפה, מנהיגים בולטים, פרופסורים בכירם, שופטים, אנשי חינוך, אישי ציבור ועוד.

 

על יוזמי הכנס :תכנית "הנבחרים" –

תכנית הנבחרים הינה יוזמה של הפורום למצוינות חברתית וקרן אליס ודוד, בשיתוף עם משרד החינוך אוניברסיטאות מכללות ,שגרירות ארה"ב ומוסדות לאומיים רבים והיא עוסקת בהכשרת בני נוער נבחרים מכל המגזרים והדתות בישראל לתפקידי מנהיגות ויזמות חברתית.

מטרתה העיקרית של התכנית הינה לייצר הון אנושי של צעירים בעלי פוטנציאל למנהיגות חברתית ובעלי מודעות לאחריותם לקהילה ולחברה בה הם חיים.

התכנית מציגה מסלול הכשרה תלת שנתי בין כתלי האוניברסיטאות לצד מפגשים עם אישים מצמרת ההוויה הישראלית ,חתני פרס ישראל ,בכירים באקדמיה ,סדנאות במגוון תחומי אמנות תרבות קולנוע תיאטרון אינטליגנציה רגשית גישור קואצ'ינג ועוד.

התוכנית מכשירה את בוגרי השנה הראשונה ליישם הלכה למעשה את הכלים שהוענקו להם במגוון פרויקטים חברתיים תוך הנחלת מסר האחריות החברתית למעגלים הולכים וגדלים בסביבתם הטבעית.

בתקופה המקבילה אשתקד תלמידי הפרויקט נפגשו עם נשיא המדינה ,נשיא בית המשפט העליון לשעבר אשר גרוניס ,ראיינו את רון ג'וינס שעשה את הנסוי הידוע "הנחשול" ,פגשו את יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ,הרמטכ"ל המפכ"ל השתתפו .

הנבחרים יזמו והשתתפו במשפטים מבוימים בנושאי זכויות אדם, חופש הביטוי ,כבוד האדם וחירותו, בהם השתתפו שני שופטים מבית המשפט בשטרסבורג יחד עם שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר .

הנבחרים התארחו אצל נשיא המדינה, נשיא בית המשפט העליון, וועדת החינוך של הכנסת, ובין האישים שהופיעו בפני הנבחרים בשנה החולפת נמנים גם: המפכ"ל, רמטכ"ל, שר החינוך, שרת המשפטים, פרופ' אסא כשר ופרופ' מיכה פופר, יו"ר וועדת החינוך של הכנסת, שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר, פרופ' אריאל בנדור, מנהל בתי המשפט בישראל, פרופ' יהודה בר שלום ועוד.

 

על הכנס:

הכנס הנדון הינו הכנס הארצי ה- 11 של תכנית "הנבחרים",  והוא יוקדש לבני נוער כגורם עוצמתי וכדור המחר של המנהיגות בישראל.

אלו אשר יבחרו להופיע על בימת הכנס או בפאנל בהנחיית עיתונאי בכיר, הינם בני נוער אשר בחזונם ובנחישותם השכילו להטביע את חותמם בחברה הישראלית.

בכנס ייטלו חלק שלושה דורות של מנהיגים, נוער, דור הביניים והסטודנטים, ודור המנהיגים של המדינה, אשר יציגו פרספקטיבות שונות של הנושא, כדוברים או כמשתתפי פאנל.

 

נושא הכנס :

כוחם תפקידם ומקומם של בני הנוער כסוכני שינוי וכמובילים בעיצוב החברה הישראלית.

 

מטרות הכנס:

חינוך למנהיגות ולנטילת אחריות חברתית.

הגדלת מספר בני הנוער הלוקחים אחריות אקטיבית ופועלים להשפיע ולחולל שינויים חברתיים .  

העלאת המודעות לפוטנציאל העוצמתי של בני הנוער בפיתוח הסולידריות והאחריות החברתית בחברה הישראלית.

 

קריטריונים להגשת מועמדות:

 

רשאים להציג את מועמדותם:

בני נוער מכל רחבי הארץ מבתי הספר התיכוניים ,תנועות הנוער, תוכניות שגרירים, שליחם, מנהיגות וכו...לרבות אלה שמשתתפים בפרויקטים לפיתוח מנהיגות צעירה בישראל / פרויקטים התנדבותיים בעלי אוריינטציה חברתית מובהקת

או מנהיגים בוגרים אשר כבר בצעירותם היו פורצי דרך, באימפקט רחב ובמידת ההשפעה על החברה.

 

המועמדים או הממליצים מתבקשים לשלוח בקשה מנומקת הכוללת:

1.         פרטים על המומלץ או מגיש הבקשה .

2.         הנמקת ההמלצה ואיפיון פעילותו של המועמד תוך פירוט התחומים בהם הטביע את חותמו

3.         פירוט הארגון בו המועמד פעיל או היה פעיל.

4.         החזון החברתי של המועמד ותוכניתו.

5.         האם פעילותו זכתה להכרה או תמיכה ע"י רשויות\ארגונים וכו- נא לפרט.

 

אופן הבקשה להגשת מועמדות:

·           את הבקשה יש לשלוח באמצעות דוא"ל בלבד לכתובת: orna@oa-lawyers.com  עד לתאריך 10.3.16 . רצוי לצרף מסמכים והמלצות על המועמד.

·          המועמדות תיבחן ע"י ועדה והמתמודדים הראויים ייטלו חלק בכנס כדוברים ו/או כחברי פנאל.

·         לפרטים נוספים :054-3981662 (אורנה)

·          פנייה זו מיועדת למועמדים ומועמדות כאחד.