שתיל הוא ארגון המספק שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי בישראל. משימתו המרכזית של שתיל היא לחזק את אלו הפועלים למען חברה צודקת ומשותפת לכל אוכלוסיותיה, המושתת על שוויון בין כל אזרחי ותושבי ישראל. שתיל שואף לחברה שדוגלת בעקרונות של דמוקרטיה, שוויון וצדק חברתי, ושפועלת כדי להשיגם; חברה שמקדמת זכויות אדם ואזרח, מכבדת הבדלים תרבותיים ודתיים ומכירה בחשיבות קיומה של חברה משותפת.

לשתיל שלושה סניפים בירושלים, חיפה ובאר שבע, אשר מלווים מעל 1000 ארגונים והתארגנויות בשנה.

 

ויש לנו בלוג - בלוג SHIFT שבו אנחנו כותבות וכותבים על הנושאים בהם אנו עוסקים ביום יום, ביניהם: עבודה עם התקשורת, גיוס ופיתוח משאבים, עבודת לובי, מדיה חברתית, ניהול פיננסי ועל תפיסות וכלים להרחבת התמיכה בארגון ובפעילותו. 

 

אחד הפרויקטים העוסק בחופש הביטוי ממומן בחלקו ע"י האיחוד האירופאי.

One of the projects concerning freedom of speech is partialy funded by the European Union

פיתוח יכולות

שירותי פיתוח היכולות של שתיל כוללים מתן ייעוץ לארגונים התארגנויות ופעילים ללא תשלום, בתשלום חלקי או מלא. הייעוץ הניתן משולב וכולל לעיתים יותר מיועץ/ת אחד/ת, תוך חשיבה משותפת על הדרך, השותפים, וקצב ההתקדמות. הייעוץ ניתן לארגונים, התארגנויות, יזמים חברתיים וגופים אחרים הפועלים לקידום תחומי התוכן בהם עוסק שתיל. ההחלטה על כניסה לתהליך יעוץ מתקבלת לאחר תהליך מיון, שכולל לעיתים גם מפגש הכרות עם הפונים, בו נלקחים בחשבון צרכי הפונה, מטרות הפעילות ומשאבי שתיל על מנת לקבוע את סוג הייעוץ וההיקפים הנדרשים.

 

התחומים העיקריים בהם ניתן היעוץ הם:

פיתוח ארגוני: ליווי תהליכים פנים ארגוניים (של ארגון או התארגנות), כולל מבנה ארגוני, יחסי הנהלה צוות, חשיבה אסטרטגית, הכנת תכניות עבודה הערכת השפעה ועוד.

פיתוח משאבים וניהול פיננסי: ליווי ופיתוח התשתית הכלכלית של הארגון כולל הרחבת מקורות הגיוס.

פיתוח יכולת ההשפעה: כולל פיתוח אסטרטגיות של שינוי מדיניות באמצעות קידום מדיניות ותקשורת, ניהול מאבקים וקמפיינים, בניית שיתופי פעולה וקואליציות ושימוש בכלים של ניו מדיה.

 

לבדיקת זכאות למתן ייעוץ וליווי לחצו כאן

 

ארגון (אורגנייזינג)

שתיל מוביל פעילות פרו-אקטיבית המקדמת את תחומי התוכן של הארגון בעזרת מארגנות ומארגנים לשינוי חברתי המתמחים בחיבור קבוצות וקואליציות, חיבור לשטח וקידום פעולה משותפת לשינוי מדיניות.

המרכז לשינוי מדיניות

המרכז לשינוי מדיניות בשתיל פועל על מנת לקדם, לסייע ולהוביל מהלכים לשינוי חברתי ולשינוי מדיניות בקרב הממסד ובחברה בישראל.

צוות המרכז מסייע לארגונים ולפעילים במגוון דרכים:

פיתוח יכולות מקצועיות בתחום קידום המדיניות, תקשורת וניו מדיה.

קידום מדיניות בפועל באמצעות לובי, דוברות וקמפיינים.

זיהוי ואבחון מגמות ומהלכים משמעותיים בפוליטיקה, בתקשורת ובשיח הציבורי.

 

קרדיט צילום

קרדיט צילום לצלם נעם ריבקין לתמונות של רונית הד, קרלוס שטיגליץ, עידית מנשה וסולטאן אבו עבייד.

אסתר סיוון
אסתר סיוון

מנהלת שתיל

לאסתר ניסיון נרחב והכשרה אקדמית בעיצוב מדיניות, במשפט ובעשייה חברתית-אזרחית לקידום צדק חברתי, שוויון ומימוש זכויות, רווחה וחברה, בריאות, פילנתרופיה וזכויות אדם ואזרח.
קרלוס שטיגליץ

סמנכ"ל שתיל Carlos@shatil.nif.org.il

ערן אורן
ערן אורן

מנהל מחלקת תקציבים EranO@shatil.nif.org.il

מנהל מחלקת תקציבים בשתיל
סולטן אבו עובייד

מנהל סניף באר שבע Sultan@shatil.nif.org.il